MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 38 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2010 - Čína, GK Hong Kong

Předávání cen MDVV 2010 - Čína, GK Hong Kong

28. 1. 2011

Dne 16. listopadu 2010 předal generální konzul Jaroslav Kantůrek v prostorách GK Hongkong čestné uznání chlapci Kum Ho Fung, žákovi hongkongské umělecké školy Ng´s Art School, jehož výtvarná práce na téma "Biodiverzita - rozmanitost živé přírody" byla oceněna v 38. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy (MDVV) Lidice 2010.

Akce se společně s chlapcem zúčastnili i jeho rodiče a vedení školy. Generální konzul ve svém krátkém vystoupení připomenul tragickou historickou událost, která se v Lidicích v roce 1942 odehrála, a tradici mezinárodní výtvarné soutěže. Zástupci školy byli rovněž vyzváni k účasti jejich žáků v příštím ročníku, pro který bylo zvoleno téma "Tady bydlím, to jsem já".

Ačkoliv měl samotný letošní ceremoniál předání oproti minulým letům spíše komorní charakter, pozornost věnovaná MDVV Lidice v tomto roce v Hongkongu byla naopak zdaleka nejrozsáhlejší. Soutěže se totiž zúčastnilo již 5 uměleckých škol, přičemž výtvarné počiny dvou dětí (Giovanni Chan Dun Yan, Kenny Lau Kin Gi) soutěžní porota ohodnotila pamětními medailemi Lidická růže a další dvě (Kum Ho Fung, Annie Lam Tsz Kwan) obdržely čestná uznání. Jeden diplom byl zaslán do Kanady, kam se rodina mezitím přestěhovala, v dalších dvou případech si ocenění převzali vedoucí školy v květnu t.r. přímo v Památníku Lidice. Zde se také zrodila myšlenka na uspořádání samostatné výstavy prací čtyřletého Kennyho Lau Kin Gi ze školy Simply Art, který se stal nejmladším čínským medailistou MDVV Lidice. Výstava jeho obrázků zvířat se konala v Lidické galerii ve dnech 14. - 31. 10. 2010, přičemž vernisáž se odehrála za osobní účasti talentovaného malého umělce, který při ní též kreslil.

René Zelený, konzul


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2023, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus