MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 38 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2010 - Albánie, ZÚ Tirana

Předávání cen MDVV 2010 - Albánie, ZÚ Tirana

3. 2. 2011

U příležitosti předání cen vítězům 38. Mezinárodní dětské výtvarné výstavy uspořádal 20. 1. 2011 ZÚ Tirana na půdě velvyslanectví setkání s vítězi soutěže a jejich rodiči. Poslední ročník MDVV Lidice 2010 se tématicky vztahoval k rozmanitosti živé přírody.

Ze 25 132 výtvarných prací od dětí z 61 zemí udělila porota 1463 ocenění, mezi kterými ze 624 zahraničních ocenění byly také 4 albánské děti. Z tiranské skupiny pod vedením profesora soukromé výtvarné školy Gezimi i Syrit získala medaili – lidickou růži dvanáctiletá Shoti Melisa. Čestná uznání obdrželi dále třináctiletý Islamaj Aldo, pětiletá Muca Lidia a devítiletá Samarxhia Ester. Vítězům byly spolu s oceněním předány drobné dárky, a pro ně, jejich rodiče a učitele připravil ZÚ Tirana drobné pohoštění.

Letošní ročník měl i zaslouženou medializaci. O soutěži a úspěchu albánských dětí informovaly nejméně tři deníky (podle našeho zjištění Kult, Albanian Daily News a Mapo). Samotného předání cen vítězům se zúčastnila jedna ze známých albánských televizních stanic Top-channel. Letošní zájem médií určitě povzbudil dětské výtvarníky a jejich učitele v jejich záslužné a nelehké práci při vytváření hlubšího kulturního zázemí v Albánii. Potěšilo, že média neopomenula informovat o nadcházejícím 39. ročníku Lidic.

Heřman Chromý, zástupce velvyslankyně


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2023, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus