MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 48 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2020 – Kazachstán

Předávání cen MDVV 2020 – Kazachstán

24. 11. 2020

Ocenění za 48. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2020 na téma „Krajina“ putují k šesti mladým výtvarníkům z Kazachstánu. Zdá se, že letošní téma bylo pro děti velmi inspirativní, z Kazachstánu jsme obdrželi celkem 298 výtvarných prací, tedy o třetinu více než v minulém roce. Dva studenti získali za svá díla nejvyšší ocenění výstavy, medaili „Lidická růže“, a čtyři účastníci byli oceněni Čestným uznáním.

Dne 18. listopadu 2020 medaili převzala Kamila Shaimukhan, která navštěvuje kurzy na umělecké škole KazNUA (Kazašská národní univerzita umění) v Nur-Sultanu. Porota ocenila její malbu akvarelem, která znázorňuje známý skalní ostrůvek „Zhumbaktas“ na jezeře Burabay, opředený legendami. Medaili a diplom předal studentce velvyslanec České republiky v Kazachstánu pan Rudolf Hykl na velvyslanectví v Nur-Sultanu. Předání ocenění se zúčastnila i rodina oceněné studentky, její babička věnovala panu velvyslanci knihu se vzpomínkami svého otce na tvrdý život v Kazachstánu v meziválečném období a za druhé světové války.

Druhou medaili v nejbližší době převezme i oceněný Artem Pecherin z města Petropavlovsk, který porotu zaujal svojí kresbou. Čestná uznání byla zaslána školám, které je předají oceněným dětem.

Děkujeme všem, kteří nám letos zaslali svá výtvarná díla, a gratulujeme oceněným! Budeme se těšit na příspěvky do dalšího ročníku s tématem „Robot a umělá inteligence“.

Foto: Velvyslanectví České republiky v Nur-Sultanu


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2023, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus