MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 48 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2020 – Mexiko

Předávání cen MDVV 2020 – Mexiko

22. 1. 2021

Dne 9. prosince 2020 uspořádalo Velvyslanectví České republiky v Mexiku slavnostní předání diplomů za 48. Mezinárodní dětskou výtvarnou výstavu Lidice 2020 v prostorách zimní zahrady. Slavnostního ceremoniálu se mohli v omezeném počtu zúčastnit rodinní příslušníci oceněných dětí a několik čestných hostů. Děti obdržely diplomy z rukou zástupce velvyslance pana Ludevíta Hrúze spolu se soupravami pastelek i malým balíčkem českých sladkostí.

Na slavnostním ceremoniálu promluvili pan Ludevít Hrúz a předsedkyně Asociace T. G. Masaryka Edna Gómez, která Lidice mnohokrát osobně navštívila a je čestným občanem obce. Přítomným blíže povyprávěla o osudu Lidic, významu a průběhu mezinárodní výstavy i o svých osobních setkáních s přeživšími lidickými dětmi. Předání se zúčastnila také paní učitelka ze školy Taller la Imagen del Rinoceronte Orietta Aguilar, jejíž studenti zasílají každým rokem do výstavy krásná díla.

Z Mexika do 48. ročníku přišlo celkem 196 prací z pěti škol. Medaili "Lidická růže" za svůj mimořádný velkoformátový linoryt získala Frida Thais Espinosa Romero ze zmíněné školy Taller la Imagen del Rinoceronte. Čestná uznání za grafiky obdrželi její mladší spolužáci Nicolas Escartin Zuniga a Matilde M. M. Ocenění v technice fotografie získala Ana Pliego, studentka školy Montessori San Jerónimo.

Děkujeme za vysokou účast a srdečně gratulujeme oceněným! Těšíme se na výtvarná díla, která z Mexika přijdou do příštího ročníku s tématem "Robot a umělá inteligence".

Zdroj a fotografie: Velvyslanectví České republiky v Mexiku


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2023, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus