MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 40 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2012 - Bělorusko, ZÚ Minsk

Předávání cen MDVV 2012 - Bělorusko, ZÚ Minsk

12. 2. 2013

Dne 6. 2. 2013 se v minské galerii „Institut kultury“ uskutečnilo slavnostní zahájení Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2012. V rámci vernisáže se uskutečnilo i předávní cen autorům vítězných prací z Běloruska. Akce proběhla za podpory Klubu manželek diplomatů v Minsku. Výstava byla uspořádána v rámci kulturních akcí věnovaných 20. výročí navázání diplomatických vztahů mezi ČR a BY.

V úvodu večera vystoupil sbor veteránů – dětí přeživších koncentrační tábory, poté s úvodním slovem vystoupila ředitelka Lidické galerie Ivona Kasalická, Dagmar Didenko Novohradská, CDA a.i., Natalie Suchovetskaja, představitelka Klubu žen diplomatů a Elena Popova, předsedkyně výtvarného sdružení Zelený kříž Bělorusko. Poté si svoji cenu převzalo 16 (ze 17) oceněných dětí. Na závěr večera přichystal ZÚ Minsk číši vína pro účastníky vernisáže.

Otevření výstavy s ceremonií předání cen se zúčastnilo cca 70 osob z oblasti výtvarného umění a představitelů diplomatickým misí. Výstava se těší tradičně vysokému zájmu médií, z hlavních lze jmenovat 1. kanál Běloruské státní televize, televizní kanál ONT či Rádio kultura. Výstava bude v Minsku probíhat do 12. 2. 2013 a poté bude přesunuta do Brestu, kde ve spolupráci s honorárním konzulátem bude ke shlédnutí v Brestské pevnosti od 15. 2. do 3. 3. 2013.

Děkujeme za spolupráci ZÚ Riga, ZÚ Vilnius a Lidické galerii.

 

Mgr. Dagmar Didenko Novohradská


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2023, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus