MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 43 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2015 - Etiopie, ZÚ Addis Abeba

Předávání cen MDVV 2015 - Etiopie, ZÚ Addis Abeba

10. 12. 2015

Dne 7. 12. 2015 předal velvyslanec Karel Hejč čestné uznání z  43. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice slečně Eden Zekarias ze střední školy BeteSeb Academy v Addis Abebě.

Soukromá BeteSeb Academy, jejíž součástí je mateřská, základní i střední škola, se jako jedna z mála škol v Etiopii účastní MDVV Lidice pravidelně. V každém z posledních třech ročníků soutěže byla jedna z žaček/studentek školy oceněna čestným uznáním.

Vedení BeteSeb Academy bere ocenění v soutěži skutečně jako prestižní záležitost. Stejně jako v loňském roce zorganizovalo u příležitosti předání ocenění z 43. ročníku slavnostní ceremoniál, jehož se ve vyzdobeném sále školy (vč. českých vlajek, videoprojekce s ukázkami českých tradic, nástěnky s reáliemi a portrétu prezidenta ČR) kromě vedení školy a učitelů zúčastnila také zhruba stovka studentů. Po české a etiopské hymně a krátkém projevu ředitele školy a velvyslance tento předal čestné uznání laureátce. Poté předal jak laureátce letošního ročníku, tak také žačkám oceněným ve dvou předešlých ročnících, školní batůžky s výtvarnými potřebami z charitativní sbírky uspořádané studenty Anglicko-českého gymnázia Amazon v Praze pro žáky etiopských škol (pozn. většina sbírky je určena dětem ze školky a školy pro děti se zdravotními postiženími a děti z nejchudších rodin, kterou ZÚ podporuje v rámci MLP a která se nachází ve stejné lokalitě). Program ceremoniálu uzavřelo taneční vystoupení žaček školy.

Ing. Václav Kuželka


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2023, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus