MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 46 » Doprovodné programy pro školy

Doprovodné programy pro školy

Jak se objednat, doprava, cena

Programy se vždy konají v Lidické galerii v Lidicích, v expozici výstavy.

Objednávat se můžete na programy v období do konce výstavy 25. 11. 2018 na e-mailu: borova@lidice-memorial.cz; vondruskova@lidice-memorial.cz , nebo na telefonním čísle: 778 735 870 nebo 312 253 063 (Borová, Vondrušková).

Cena za program: 45,- Kč / dítě, pedagogický doprovod zdarma, skupina nad 20 osob má slevu 10% na celkovou částku.

Jak se k nám dostanete: Z Kladna i z Prahy (stanice metra Nádraží Veleslavín, trasa A) autobusy v rámci  PID - autobus 300 (do zastávky Lidice, Památník a dále pěšky do Lidické galerie cca 15 minut), nebo autobusem 322 (do zastávky Lidice, obecní úřad "Lidice, ObÚ", který staví přímo před budovou Lidické galerie).


Malá vodní pohádka

Pro mateřské školy

K čemu je voda dobrá? A je na světě všude voda stejná? Zajímá vás, jak vše, co souvisí s vodou, nakreslily jiné děti z celého světa? Pojďte s námi objevovat vodní svět spolu s vodní pohádkou. Vydejme se na objevnou cestu výstavou dětských prací, abychom se dozvěděli, kde všude je voda kolem nás a třeba objevíme i přátelského vodníka a jeho kamarády.

  • Cílová skupina: žáci MŠ
  • Délka programu: 45 - 60 minut
  • Klíčová slova: galerie / výstava / exponát / výtvarné dílo / znázornění / voda / vodní svět / život/ okolí / ekologie / umění

Jak se portrétuje voda

Pro 1. stupeň ZŠ

Voda, jako hlavní téma letošního ročníku dětské výtvarné výstavy, umožňuje nahlédnout na rozličné způsoby, jak vodu a její příbuzná témata zachytit. Na výstavě se seznámíme s dětskými pracemi s celého světa, prohlédneme si různé vodní náměty očima vrstevníků. Blíže však prozkoumáme portrét vody od renesančního malíře Guiseppe Arcimbolda. Jste zvědaví, jak se takový portrét vody může namalovat? Budete jistě překvapeni. Program počítá s aktivním zapojením dětí.

  • Cílová skupina: žáci 1. - 4. třídy ZŠ
  • Délka programu: 60 - 75 minut
  • Klíčová slova: galerie / výstava / exponát / výtvarné dílo / znázornění / námět / voda / ryby / vodní svět / domov / portrét / podoba / charakter / vodní svět / život / okolí / tělo / umění /

Voda ve výtvarném umění

Pro 2. stupeň ZŠ

Voda se ve výtvarném umění objevuje poměrně často. Voda proudící krajinou všemi směry spoludotváří podobu všech přírodních scenérií. Proměnlivost krajiny byla předmětem zkoumání mnohých malířů a výtvarníků. Snažili se zachytit všechny atmosférické jevy a nestálost okamžiku – mrholení déšť, mlhu, bouři a jiné. Na pozadí dětských dílek s náměty vody se seznámíme i s  vybranými uměleckými díly starých mistrů. Může pestrý svět dětské fantazie překonat i slavná umělecká díla? Nahlédneme také do Lidické sbírky, kde budeme objevovat vodní prvek v dílech moderních a soudobých umělců.

  • Cílová skupina: žáci 5. - 9. ročníku ZŠ, ZUŠ, studenti SŠ
  • Délka programu: 90 minut
  • Klíčová slova: galerie / výstava / exponát / výtvarné dílo / znázornění / voda / vodní svět /umění / sbírka / moderna

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2024, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus