MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 46 » Předávání cen

Předávání cen

Předávání cen na zahradě Lidické galerie, v Národním zemědělském muzeu a v Bratislavě

31. května 2018 se uskutečnila slavnostní vernisáž na zahradě Lidické galerie. V rámci ní byly předány medaile, diplomy a dary od sponzorů 48 mladým výtvarníkům. Převážnou většinu z nich tvořily děti z České republiky, ale dorazili také ocenění z Německa, Kanady, Bulharska a Slovinska. Hlavní ceny poroty – skleněné palety - byly předány zástupcům ZŠ T.G. Masaryka z Opavy a OŠ Sveti Jurij ze sloviského města Rogašovci. Vernisáž poctili svou přítomností, dětem gratulovali a ocenění předávali například ředitelka Památníku Lidice paní Martina Lehmannová, Veronika Kellerová – starostka obce Lidice, Pavel Hlubuček - ředitel Odboru ochrany movitého kulturního dědictví Ministertva kultury, Jiří Dienstbier – senátor, Monika Koblerová - ředitelka Úseku kulturní diplomacie a Czech Centres Network, Christoph Israng - velvyslanec Spolkové republiky Německo, nebo Leon Marc – velvyslanec Slovinské republiky.

1. června 2018 proběhla slavnostní vernisáž na půdě Národního zemědělského muzea v Praze. I zde byla předána ocenění několika mladým autorům a proslovu se ujali Antonín Juriga – statutární náměstek generálního ředitele a ředitel pobočky NZM Praha a ředitelka Památníku Lidice paní Martina Lehmannová.

Další diplomy a ceny pro oceněné děti z českých organizací byly předány zástupcům škol v průběhu vernisáží (pokud se jich zúčastnili), ostatní zásilky pro české školy byly odeslány v týdnu od 18. 6. 2018 poštou. Prosíme všechny školy, které získaly ocenění, aby zajistily brzké předání diplomů oceněným dětem a následně zaslali kurátorovi children@lidice-memorial.cz fotografie z těchto akcí.

Ocenění pro pozvané slovenské děti byla předána 25. 6. 2018 na Velvyslanectví České republiky v Bratislavě a ostatní diplomy a dopisy byly zaslány poštou.

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2024, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus