MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 47 » Předávání cen

Předávání cen

Předávání cen na zahradě Lidické galerie, v Národním technickém muzeu a v Bratislavě

29. května 2019 se uskutečnila slavnostní vernisáž na zahradě Lidické galerie a v Národním technickém muzeu v Praze. V rámci ní byly předány medaile, diplomy a dary od sponzorů 70ti mladým výtvarníkům. Převážnou většinu z nich tvořily děti z České republiky, ale dorazili také ocenění ze Slovenska a Vídně. Hlavní ceny poroty – skleněné palety - byly předány zástupcům Základní umělecké školy F.X. Richtera Holešov a volnočasové zařízení Občianske združenie art Slnečnice. Vernisáž poctili svou přítomností, dětem gratulovali a ocenění předávali například ředitelka Památníku Lidice paní Martina Lehmannová, Veronika Kellerová – starostka obce Lidice, Jiří Dienstbier – senátor nebo proděkanka Univerzita Pardubice - Fakulta chemicko-technologická Lucie Stříbrná.

Ten samý den proběhla slavnostní vernisáž na půdě Národního technického muzea v Praze. Slavnostní otevření druhé části programu zahájila Ivana Lorencová - ved. odd. pro dějiny věd a techniky a prof. Ing. Karel Melzoch, CSc. - rektor Vysoké školy chemicko technologické v Praze.

Další diplomy a ceny pro oceněné děti z českých organizací byly předány zástupcům škol v průběhu vernisáží (pokud se jich zúčastnili), ostatní zásilky pro české školy byly odeslány v červnu poštou. Prosíme všechny školy, které získaly ocenění, aby zajistily brzké předání diplomů oceněným dětem a následně zaslali kurátorovi children@lidice-memorial.cz fotografie z těchto akcí.

Ocenění pro pozvané slovenské děti byla předána 18. 6. 2019 na Velvyslanectví České republiky v Bratislavě a ostatní diplomy a dopisy byly zaslány poštou.

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2022, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus