MDVV Lidice - úvodní stránka

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice

Přeskočit na menu vybrané sekce

» Archiv ročníků » Ročník 46 » Předávání cen » Předávání cen MDVV 2018 - Bělorusko, ZÚ Minsk

Předávání cen MDVV 2018 - Bělorusko, ZÚ Minsk

1. 11. 2018

Dne 30. října 2018 byly v reprezentačních prostorách Velvyslanectví ČR v Bělorusku slavnostně předány dvě medaile a 16 čestných uznání běloruským dětem oceněným v rámci 46. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy LIDICE 2018 (z celkového počtu tří medailí a 22 čestných uznání). Medaile, diplomy, květiny a dárky v podobě výtvarných potřeb (které dodal formou sponzorského příspěvku zástupce společnosti AŽD Praha) dětem předal designovaný velvyslanec České republiky v Bělorusku Tomáš Pernický.

Slavnostní akce se na Velvyslanectví České republiky v Bělorusku zúčastnily téměř všechny oceněné děti a zástupci oceněné školy. Dvěma dětem z Grodna (čestná uznání) a pěti oceněným z Vitebsku (jedna medaile a čtyři čestná uznání) budou ocenění předána během služebních cest VZÚ do těchto měst.

Během slavnostního ceremoniálu byly medaile udělené v rámci 46. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy předány 15leté Viktoriji Vasilenko z Vitebsku a Logojské dětské škole umění za kolekci fotografií.

Čestná uznání, květiny a dárky následně převzali:

11letá Kristina Kudelko, 15letý Nikita Gruzd, 14letá Angelina Černuševič a 15letý Maxim Vaškevič (všichni z Logojsku), dále 9letý Valera Klušun a 14 letá Anna Širokaja (z Marjiny Gorky), 7letá Milena Kurilo 
(z Minsku), 7letá Saša Karpačeva (z Mozyru), 13letá Alena Zajac (z Novojelni), 7letý Daniil Gruzdov a rovněž 7letý Nikolaj Avdej (ze Soligorsku) a 7letá Uljana Rjabova, 9letá Darja Kalugina, 12letá Polina Polejko, 8letý Zachar Isačenko a 9letý Ivan Vajcehovič (všichni z Vitebsku).
   
Kromě oceněných dětí, jejich rodičů a sourozenců se slavnostního ceremoniálu zúčastnili také učitelé oceněných dětí a jejich spolužáci. Všem hostům bylo následně nabídnuto malé občerstvení.


Odkaz na článek byl rovněž umístěn na webové stránky ZÚ Minsk.


« Zpět

Sponzoři a partneři

© MDVV Lidice 2008 - 2024, všechna práva vyhrazena | Webdesign: webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus